Kemah ilçesine bağlı Karadağ köyünde yapımı tamamlanan ve tamamı öz sermayeden oluşan Anadolum Organik Süt Üretim Tesisinin açılışı yapıldı.

Açılışı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım gerçekleştirdi. Üretimini Doğan Gurubunun Kelkit’te bulunan Doğan Organik Süt Sığırcılığı İşletmesi ile birlikte sözleşmeli olarak devam ettiren tesisin çok önemli bir yatırım olduğunun altını çizen Bakan Yıldırım “Doğan organik Kelkit’te, Karadağ’da Anadolum Organik bir araya gelince pazarlama sorununu da böylece halletmiş oluyorsunuz. İnşallah bu tesisi kısa sürede daha da büyüteceksiniz” dedi.

Kemah ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan 100 haneli Karadağ köyünde 4 ortaklı kurulan Anadolum Organik Süt Ürünleri Tesisinin açılış törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra, Vali Abdulkadir Demir, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, Tarım İl Müdürü Ali Lek, İl Müftüsü Burhan İşliyen, bazı daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. AÇILIŞ VİDEO VE FOTOĞRAFLAR İÇİN HABERİN DEVAMINA TIKLAYINIZ

Açılış töreninde konuşan Anadolum Organik Süt Ürünleri ortaklarından Haluk Taşkın, tesisin dünyadaki çiğ süt üretimiyle ilgili en son teknikleri kullanarak üretim yapıldığını vurgulayarak, “Tesisimiz 150 baş kapasiteli bin 200 metrekare kapalı sağmal ahır, 500 metrekare sağım ünitesi, bin metrekare yem depoları( açık alanları hariç) 250 metrekare lojman ve idari binalar olmak üzere toplam 3 bin metrekare kapalı alan ve 25 bin metrekare arazi üzerine kurulmuştur.” dedi. Taşkın, tesisin kuruluşunda büyük destek aldıkları Erzincan Tarım İl Müdürü Ali Lek’e, Kemah İlçe Tarım Müdürlüğüne ve yatırımın planlanma aşamasında kendilerine cesaret veren Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde bulunan Doğan Organik Süt Sığırcılığı İşletmesi müdürü İlhan Başaran’a da teşekkür ederek, “Kendileri bizim buraya gelmemize büyük katkı sağlamıştır.” dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise, yapılan yatırımdan dolayı tesis sahiplerine yaptıkları yatırımdan dolayı teşekkür ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Bakan Yıldırım Kelkit’te Doğan Organik Tesislerini de ziyaret edip çalışmaları gördüğünü belirterek “İşte böylece Doğan organik Kelkit’te, Karadağ’da Anadolu Organik bir araya gelince pazarlama sorununu da böylece halletmiş oluyorsunuz. İnşallah bu tesisi kısa sürede daha da büyüteceksiniz. Daha büyük hizmetlere, daha büyük istihdamı burada Karadağ’da Kemah’ta hemşehrilerimize sağlayacaksınız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından tesisin açılışını Bakan Yıldırım, tesis ortakları ve beraberindekilerle, dualar eşliğinde yaptı. Bakan Yıldırım daha sonra tesisi gezerken, bazı buzağıları sevdi. Açılıştan video ve fotoğrafları aşağıda bulabilisiniz…

Get the Flash Player to see this content.

Açılıştan Fotoğraflar